Fantastyczno-Historyczne powieści J. Komudy

Fantastyczno-Historyczne powieści J. Komudy


Autor zdjęcia: Stephane Venne

Publikujący od dawna dziewięćdziesięciu. Jacek Komuda to jeden z najpopularniejszych naszych autorów fantastyki. O unikalności jego powieści stanowi ich osadzenie w polskiej historii, a tym samym – też polskiej tradycji powieści historycznej. Duża część powieści Komudy relacjonuje bowiem o przygodach krajowych szlachciców-sarmatów; są to napisane stylizowanym na staropolszczyznę językiem historie całkowite gonitw oraz pojedynków na szable. Komuda (więcej tutaj) jest zatem poniekąd następcą Sienkiewicza, choć nie jedynie – jego najnowsza powieść Hubal, jak na przykład sam tytuł pokazuje, nawiązuje do dwudziestowiecznej polskiej historii. Od jakiej pozycji zacząć zapoznawanie się z twórczością tego popularnego polskiego autora? W decyzji może pomóc zapoznanie się z opisami jego zwłaszcza popularnych podręczników.

Share This:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Nowe książki i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>