Rainbow Rowell

Rainbow Rowell


Autor zdjęcia: George Redgrave

Ciężko jest wspominać o miłości jak również każdy, kto kiedyś próbował być w ten sposób romantycznym człowiekiem dla swej drugiej połówki wie, iż precyzyjne napisanie tego, co czuję się jest ogromnym problemem. Nagle okazuje się, że brak nam odpowiednich słów niż zwykłe podobasz mi się, na skutek czego masz poczucie się możliwie jak analfabeta. Pewnie właśnie z tego powodu też poeci i pisarze wyciskają z nas łzy a także sprawiają rumieńce, kiedy zaczytujemy się w emocjach bohaterów literatury jak również wierszy.Jedną z osób, które zgrabnie grają nam na uczuciach (i często także na kanalikach łzowych) jest Rainbow Rowell. Autorka podręczników o miłości. Miłości, która wyrywa z nas serca oraz zostawia zapłakanych z wyrwą w ciele.

Kilka suchych faktów o autorce

Rainbow Rowell o samej sobie mówi, iż dobra jest tylko w 2 sprawach : w czytaniu i pisaniu. Może dlatego właśnie w wieku dwudziestu czterech lat, po skończeniu dziennikarstwa na Uniwersytecie Nebraska, stała się pierwszą oraz najmłodszą panią pracującą jako felietonistka w redakcji gazety „Omaha World-Herald” z własną kolumną. Jest matką dwóch synów i marzy żeby byli oni na przyszłość równie wrażliwi jak przykładowo bohaterowie jej powieści.

Najpopularniejsza książka

Książką, która przyniosła jej sukces w jej kraju ojczystym jak i w Polsce była „Eleonora jak również Park” zaraz po niej zaś „Fangirl”. Obie opisują młodzieży, młode osoby, które po raz pierwszy posiadają do czynienia z silnymi emocjami, które zapewnia zakochanie się. Naturalnie nie skupiają się one wyłącznie na takim. Poruszają także kwestię akceptacji samego siebie, zrozumienia inne osoby i choćby to, że wbrew pozorom niektórzy są lepsi niż na to prezentują się.

„Eleonora jak również Park” to historia miłosna. Jest w niej Eleonora. Jest nowa w szkole Parka. Nie można jej nie dostrzec: ognisto rude włosy, zaskakujące rzeczy niekoniecznie pasujące do czegokolwiek oraz charakter nie do podrobienia. Park natomiast stara się nie wyróżniać ( w odróżnieniu od Eleonory,jaka wykonuje to nieświadomie, ale efektywnie) a także chodzi w czerni. Nie umie prawidłowo prowadzić pojazdy w obecności własnego ojca, a imię Eleonory uwielbia jak również nie zmieniłby go na żadne inne. Z początku jednakże nie pałają do siebie sympatią oraz dopiero komiksy Parka, czytane poprzez Eleonorę przez ramie chłopaka w autobusie zbliżają ich do siebie. Na tyle, aby zauważyli w sobie wzajemnie coś więcej niż tylko to, co widać na pierwszy rzut oka.

Wśród moli książkowych autorkę taką gdy Rainbow Rowell nie należy przedstawiać. Zdobyła ona serca już większości osób oraz to nawet nie mając na względzie motyw przewodni swoich prac, jaką jest miłość jednak sposób w jaki opisuje pierwsze doznania, rozstawania, zauroczenie oraz zakochanie. Tego nie da się podrobić jak również można stwierdzać co się chce, jednak to jedyna autorka, jaka wyciśnie z ciebie łzy z przyczyny twych osobistych, nie we wszystkich przypadkach życzliwych, wspomnień o pierwszej miłości.

Share This:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Książka, Książki i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>